Vítejte na draftsight-forum.cz


Verze DS 2021 SP0 vydána

  • Autor
  • Zpráva
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Verze DS 2021 SP0 vydána

Příspěvekúte 02. úno 2021 18:03:46

Byla vydána nová verze DS 2021 SP0, kterou jsem si dnes ve volnější chvíli nainstaloval. Momentálně jsem opět placeným zaměstnancem a DS ve verzi PRO využívám hlavně pro vytváření důlní i povrchové mapove dokumentace.
Zatím mám málo zkušeností a nevyužívám DS pro projektování strojů a stím spojených funkcí (G-code Generator...), ale upgrade z předchozí verze a také import nastavení z předchozí verze proběhl bez problémů. Stejně jako v předchozí verzi bylo možno i z programu DS vypnout načítání pro mě nepotřebných doplňků. V ještě starších verzích jsem musel napřed změnit práva k příslušným souborům tak, abych je jako přihlášený strávce moh měnit. Tedy načíst nebo ne po spuštění atd.
Vývojářům se podařilo odstarnit problém se zobrazením solid typu barevné výplně v modelu při nastavení barvy pozadí modelu jiné něž černé, který spočíval v tom, že se v ploše výpně zobrazovaly nežádoucí šrafy jiné barvy. Tento problém neexistoval do verze 2019 SP3 a od verze 2021 SP0 je zobrazení výplní v modelu opět korektní.
Zkoušel jsem také import mapy z *.dgn formátu a funkčnost mé vlastní VBA aplikace pro vynášení vrtů a vše bylo funkční stejně jako v předchozí verzi. Novou verzi DS 2021 SP0 výrobce deklaruje jako s vylepšenou kompatibilitou s výkresy vytvořenými v SW Autodesku. Žádný problém se stabilitou se během krátkého období testování zatím nevyskytnul.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Verze DS 2021 SP0 vydána

Příspěvekčtv 04. úno 2021 16:34:07

Díky za první ohlasy k nové verzi. Zatím to vypadá slibně. Sice ještě oficiálně není žádný soupis novinek pro verzi 2021 a v nabídce zase není Linux, ale nová verze se zdá být stabilnější. Ani na celosvětovém fóru jsem zatím nezaznamenal žádné výrazné potíže s 2021. Díky za hodnoceni od JiriDS.
Admin

Zpět na Instalace, aktivace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron