Vítejte na draftsight-forum.cz


Editace CTB vykreslovacích stylů

  • Autor
  • Zpráva
Offline

norrsken00

  • Příspěvky: 4
  • Registrován: stř 23. kvě 2018 18:55:52

Editace CTB vykreslovacích stylů

Příspěvekpon 24. zář 2018 14:21:37

Ahoj,
nenašel jsem vytváření a možnost editace barevně závislých stylů vykreslování (*.ctb) jinak než nepřímo po spuštění menu Tisk. Pokud je výkres založen na CTB stylu, pak se při volbě Formát | Styl Tisku (příkaz PRINTSTYLE) pouze zobrazí hláška "Styly tisku jsou mapovány na barvu entity" a editor se nespustí na rozdíl od výkresu založeného na pojmenovaném stylu vykreslování (*.stb). Pokud skutečně není možnost editovat CTB styly přes GUI, je to relativně trapné (jsou implicitní a při běžném vykreslování určitě častější než STB ([es tí bí] - nezaměň s komunistickou Státní bezpečností ;)). ??
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Editace CTB vykreslovacích stylů

Příspěvekpát 12. říj 2018 8:02:37

Ahoj

Předem se omlouvám za pozdní odpověď. Nestíhal jsem, a abych řekl pravdu, tak mě od odpovědi odrazovala i poznámka o trapnosti. Pamatuj, že program je zadarmo, pokud nemáš některou z placených verzí :) (a i ceny placených verzí jsou o poznání nižší než u AutoCADů). Nemůžeme od něj čekat plný AutoCAD nebo AutoCAD LT.

K tvému dotazu. Pokud v možnostech systému_Systémové možnosti_Probíhá tisk_Výchozí, změníš nastavení stylů, tak tím ovlivníš chování nového výkresu. Zvol nový a PRINTSTYLE už bude dostupný. Když bys chtěl převést výkres do jiného stylu tak zkus ConvertPrintStyles.
Dej vědět, jestli ti to pomohlo.
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron