Vítejte na draftsight-forum.cz


Úchop

  • Autor
  • Zpráva
Offline

ilem@seznam.cz

  • Příspěvky: 1
  • Registrován: pon 29. říj 2018 15:11:41

Úchop

Příspěvekpon 29. říj 2018 16:55:18

Mám problémy s úchopem. Málo kdy se mi podaří chytit entitu tam, kde chci ( konec, průsečík, střed,...). Entita se jakoby zachytí (dokonce se i zobrazí název uchopovacího bodu), ale ve chvíli, kdy kliknu levým myšítkem, kousek ujede. Objekt pak není uchopen. Když potom zazoomuju na místo úchopu, je tam mezera, nebo přetaženo. Dělá to pak následně problém například při šrafování, kdy se mi šrafa rozleje do sousední plochy. Nebo když potřebuji něco symetricky zrcadlit, není to symetrické, ale někam posunuté. Dříve mi to nedělalo, ale starý Draftsight přestal fungovat, tak jsem nainstaloval 2017. Zkoušel jsem to na 3 různých počítačích, a je to všude. Rukama to také není, protože Autocad LT mi funguje normálně.
Možná musím někde něco zapnout, nebo nastavit, ale nevím co. Úchopy entit mám samozřejmě zapnuté. Zjistil jsem, že to správně funguje tehdy, když kromě úchopu entit zapnu ještě úchop mřížky a přenastavím ho na RSnap.
Ale když otevřu nový výkres, zase úchop entit nefunguje. Pak to 1/2 hodiny hledám, protože od minulého kreslení zapomenu, jak jsem to udělal. V práci maluju v autocadu a Draftsight mám doma pro příležitostnou potřebu.
Dá se s tím něco udělat, aby to fungovalo, jako starý Draftsight, případně, jako Autocad? Díky za rady.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Úchop

Příspěvekúte 30. říj 2018 16:57:24

Ahoj

Ano dá se to vyřešit. Máš provedeny nějaké vlastní změny nastavení? Nějaké radikální, které by se pracně nastavovaly po nové instalaci software.
Admin
Offline

Jitka Plášilová

  • Příspěvky: 3
  • Registrován: stř 13. lis 2019 10:37:18

Re: Úchop

Příspěvekpát 22. lis 2019 14:25:14

Nastavení - možnosti rýsování - přesun entity stisknout a přetáhnout - povolit funkci stisknou a přetáhnout pro přesun entity!!!! (nemít tuto funkci zaškrtnutou)
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

Re: Úchop

Příspěvekpát 29. lis 2019 11:51:07

Já si pro nejčastěji používané úchopy nastavil samostatné klávesy, používám to prakticky pořád a hlavně v případech, kdy je shluk více entit. Kromě toho to ulehčuje práci, protože mi pak stačí kurzorem najet na danou entitu a hned se mi chytí potřebný bod. Např. pro koncový bod mám F4, pro kolmý F5 atd. Funkce je aktivní pouze jednou, po kliknutí se režim úchopu vrátí zpět k nastavenému, dokud jí nepoužiji znovu.
V souboru uživatelských úprav jsem upravil část kódu. Tenhle způsob používám 15 let, stejně to mám i v cadu. Hrozně rychle jsem si na to zvykl a práci bez toho si už nedokážu představit. Je to sice maličkost, ale skvělá.
Cesta k souboru
cesta.jpg


Úprava souboru
úchop.jpg
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Úchop

Příspěvekpát 24. led 2020 23:13:04

Tak to je moc pěkná úprava. Možná by šlo podobného výsledku dosáhnout klasickým nastavením klávesových zkratek, nebo gest myši ale toto je opravdu profi řešení:).
Admin
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

Re: Úchop

Příspěveksob 26. úno 2022 16:27:11

já mám zas jiný problém nevím jestli je to ke správnému tématu...

Když kliknu na jakoukoliv kótu, tak kóta se mi označí a hned zmizne.

Pokud označím něco jiného třeba čáru tak to normálně funguje

Nedá se to někde v nastavení upravit? Já jsem hledal a nic jsem nenašel

když napíšu příkaz mainselect a dám enter a označím kótu tak to funguje
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Úchop

Příspěveksob 26. úno 2022 22:50:27

Dobrý večer

U jednoho uživatele mi pomohlo, to co výše píše paní Plášilová a k tomu ještě vypnou panel průhledného zobrazení. Kóty pak šly označovat normálně. Zkuste a napište.
Admin
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

Re: Úchop

Příspěvekned 27. úno 2022 9:03:05

Zabralo to díky pane :)
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Úchop

Příspěvekpon 28. úno 2022 7:45:59

výborně:)
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron