Vítejte na draftsight-forum.cz


TEXT - TISK

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

TEXT - TISK

Příspěvekpon 09. zář 2019 15:26:55

Dobrý den,
dá se někde nastavit, aby byla tloušťka písma vytištěna podle barvy hladiny a stylu tisku?
Neúspěšně jsem zkoušel několik fontů, ale tloušťka vytištěného textu jednoho fontu v různých hladinách byla vždy stejná. U čar je vykreslení tloušťky podle barvy hladiny a stylu tisku v pořádku.

Děkuji.
Zdraví Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: TEXT - TISK

Příspěvekúte 10. zář 2019 17:35:47

Ahoj

Myslím si, že některé fonty jsou tak nastavené, že jejich tloušťku nejde měnit. To písmo už dopředu má nějakou tloušťku. Když ale budeš psát např. fontem Txt, tak ten má písmena tvořená jen čárami a reaguje na změnu tloušťky čáry v hladině i ve vlastnostech textu. Tento font má v sobě přímo nastavený příkaz Jednoduchá poznámka z panelu Kreslit. Tak zkus, jestli to bude ono.
Admin
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Re: TEXT - TISK

Příspěvekstř 11. zář 2019 14:58:42

Ahoj,
děkuji za odpověď. Font Txt jsem zkusil, ale ani u toho nešlo tisknout podle hladiny (barvy).
Tiskl jsem však výkres z AutoCadu a u toho potíže s tloušťkou písma při tisku nebyly. Písmo bylo ve formátu shx.
Tak jsem změnil styl textu v DraftSightu - vybral písmo s neobvyklým názvem ARRomS.shx - a text se tiskne podle hladiny (barvy)!
Nejspíš to u shx jde a ttf ne.

Zdraví Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: TEXT - TISK

Příspěvekstř 11. zář 2019 15:17:38

Ahoj

Ano, to je typově stejné písmo. Jenom čára, které pak dostane tloušťku dle hladiny. Zvláštní, že txt nešlo. I ty skupiny odpovídají. ttf jsou systémová písma windows, zatímco thx jsou nativí písma DraftSight. U win hladiny nepotřebujem, tak se písmo chová jinak.

Tak fajn, že to jde:)
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron