Vítejte na draftsight-forum.cz


BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

Příspěvekstř 18. zář 2019 11:03:49

Ahoj,
mám vytvořený blok a uložený jako samostatný soubor (aby se dal použít i v dalších výkresech).
Provedl jsem několik úprav tohoto souboru bloku a uložil pod původním názvem. Očekával jsem, že se tyto úpravy projeví ve všech výkresech, kde je tento blok použitý. Ale nestalo se tak. Musel jsem v každém výkrese blok smazat a vyčistit ho z výkresu a pak znovu vložit.
Dá se to udělat tak, aby se bloky samy změnily ve výkrese podle změněného souboru bloku?

Díky.
Zdraví Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

Příspěvekpát 20. zář 2019 22:20:54

Ahoj

Když ten přeuložený blok budeš vkládat do výkresu, kde jsou bloky původní, tak se zeptá, jestli chceš změnit definici bloku a on všechny původní přepíše podle nových změn, aný bys tam ten nový musel vkládat. Bude to stačit takto?
Potřebuješ u těch bloků aktualizovat i atributy?
Admin
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

Re: BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

Příspěvekúte 01. říj 2019 14:04:56

Na tohle bude vhodnější nevkládat soubor jako blok, ale připojit ho jako externí referenci. Protože blok vložený do výkresu se stává samostatným a není závislý na původním souboru (ten můžeš klidně smazat, přesunout, upravit, ale nijak se to ve výkrese neprojeví). Má to ale nevýhodu, že když výkres někomu pošleš, musíš k tomu přiložit i všechny reference a ty navíc musí být v cílovém počítači uložené na stejné místo (cesta) jako u tebe.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

Příspěvekúte 01. říj 2019 17:32:00

Ahoj

To je taky možnost. Dobrý nápad. To mě nenapadlo. Automatické propojení je tady velkou výhodou. Ale jak píšeš, musel by se ten referenční soubor (v DraftSightu odkaz) tahat sebou. Ale změna umístění by ten odkaz neporušila. Dá se to nastavit v typu cesty. Martin P. píše, že ten blok chce zaktualizovat ve všech výkresech, kde je použitý. Asi by to bylo náročnější na hlídání. Tak uvidíme, co si zvolí za variantu. Fajn, že se do fóra zapojil i někdo další, kdo reaguje na komenty.

Díky:)
Admin
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

Re: BLOK - PŘEDEFINOVÁNÍ

Příspěvekstř 02. říj 2019 12:46:39

Jasně, typ cesty se dá jako relativní a pokud budou soubory např. v adresáři /xref ve stejném adresáři jako cílový soubor, je to jednoduché. Ale člověk má bloky úplně jinde a pak je s tím problém, leda by si ten druhý vytvořil stejnou strukturu adresářů.
Jestli se ty změny týkají pár bloků a pár výkresů, tak bych to udělal, jak jsi psal ty, vložením a přepsáním stávajícího, nejméně práce a žádné komplikace později.

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron