Vítejte na draftsight-forum.cz


v2019 - dotazy na fukce

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

v2019 - dotazy na fukce

Příspěvekstř 02. říj 2019 13:00:48

Pracujete někdo s verzí 2019? Jak funguje konfigurace tisku pro layouty? Umí už DS ukládání konfigurace v rámci výkresu (jako cad), nebo to chce stále ukládat do souboru? Zatím tohle i tisky řeším v cadu, protože těch konfigurací mám hodně a ukládání do souborů je pro mě zbytečný opruz navíc, v cadu je to rychlejší a pohodlnější. Další věc je např. příkazy sumlines (součet délek vybraných entit) nebo blockcount (výpis vybraných bloků). Už před spoustou let se to řešilo na fóru DS a tyhle funkce měly časem přibýt, ale zatím ticho po pěšině. Mám obavy, že nic z toho v nové verzi není a já se závislosti na cadu stejně nezbavím.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: v2019 - dotazy na fukce

Příspěvekpát 24. led 2020 23:57:06

Ahoj

Omlouvám se za zpoždění. Příspěvek jsem zazdil. Jestli jsou dotazy ještě aktuální,tak tady jsou některé možnosti. Stačila by namísto příkazu sumlines možnost GETPROPERTIES (panel Dotaz_ Načíst vlastnosti)? K spočítání bloků se dá použít příkaz Inteligentní výběr z panelu Vlastnosti. Spočítá ale jen počet bloků jednoho názvu. Rychlejší je příkaz Vybrat odpovídající z panelu Změnit. Nastaví se v něm, ať vybírá podle názvu a pak stačí už jen označit blok a potvrdit třeba mezerníkem a DS v řádku ukáže počet. Opět mezerníkem příkaz znovu vyvolám, vyberu další blok, mezerníkem potvrdím a vidím název. Takže jen bouchám do mezerníku a on ukazuje počty jednotlivých bloků. Šlo by to? Všechno to ale jsou funkce starších verzí. v 2019 není žádná novinka k těmto věcem. Alespoň o tom nikde nemluví.
Co se týče konfigurací tisku, tak se sice ukládají při tvorbě do adresáře, ale pak od té doby jsou automatický dostupné v panelu tisku jako rozklikávací menu, kde jsou jednotlivé konfugurace ke zvolení.
Takto to nestačí? ACAD to má jinak?
Admin
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

Re: v2019 - dotazy na fukce

Příspěvekúte 28. led 2020 14:27:42

Cad umí příkazy SUMLINES a BCOUNT, první sečte délky vybraných entit, druhý vypíše typy a počty bloků. Pořád doufám, že DS tohle časem taky bude umět.
Konfigurace tisku v samostatných souborech jsou fajn, pokud je jich méně. Ale používám černobílé i barevné tisky, dvě tiskárny a k tomu nespočet velikostí papírů (1 až 4 formáty na výšku, 1 až 10 formátů na délku), navíc konfigurace ukládá souřadnice oblastí tisku. Jako šlo by to (i když trochu krkolomně), ale pořád je cadovské řešení jednodušší.
Vím o dvou lidech, pro které jsou konfigurace tisku taková překážka, že DS nepoužívali, ani když byl zdarma a radši mají dál cracklou verzi cadu.

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron