Vítejte na draftsight-forum.cz


ÚHLOVÁ KÓTA

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekčtv 30. led 2020 9:55:09

Ahoj,
potřebuji okótovat ostrý úhel a text kóty přemístit vně vynášecích čar.
Pokud označím kótu a hodnotu jejího úhlu - např. 30° - přemístím vně vynášecí čáry, změní se kóta včetně hodnoty na doplňkový tupý úhel - v tomto případě 150°.
Zkusil jsem použít i příkaz MOVEDIMENSIONTEXT - tam se hodnota úhlu (30°) přesune, kam potřebuji, ovšem neprodlouží se kótovací čára (oblouk) pod přesunutý text.
Víte někdo, jak na to?

Díky.
Zdraví Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekpon 10. úno 2020 9:42:54

Ahoj

Čekal jsem, jestli zreaguje někdo další, ale nic. Tak jsem zanalyzoval všechno co šlo ale cestu jak to udělat v DraftSight jsem nenašel. Porovnával jsem i staré výkresy z ACAD, kde to šlo, ale nenašel jsem žádnou změnu v nastavení ani ve vlastnostech kótovacího stylu. Zkus projít tento výkres. V něm to jde. Třeba najdeš proč. Já jsem porovnával jen kótovací styly, na víc jsem nenašel prostor.

UHEL.dwg
(20.84 KiB) 226 krát
Admin
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Re: ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekčtv 13. úno 2020 8:24:56

Ahoj,
díky za snahu. Ono se to přesunutí textu kóty vně vynášecích čar daří jenom, když je úhlová kóta blízko vrcholu úhlu (u mne i v přiloženém souboru je to stejné). Jenže tady mi kóta zavazí - tak jsem ji vytáhl dál od vrcholu úhlu. Zkoušel jsem měnit nastavení ve formátu kóty, ale marně...

Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekčtv 13. úno 2020 10:04:10

Přesně tak. Umalých kót to ještě jde dostat ven, ale u těch velkých to už nejde. Ani nastavení, která umožňují vytáhnoutven lineární kóty tady nefungují. Myslím, že už někdy dřív jsem hledal řešení ale nenašel. Kdysi dávno ve starých AutoCADech jsem to řešil bombičkou a pak jsem si kótu vzhledově upravil jak jsem chtěl. Ale pro práci, kde to člověk používá často a chce pak kóty editovat to není dobrá varianta.
Admin
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Re: ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekčtv 13. srp 2020 13:14:47

Ahoj,
mám další dotaz k úhlovým kótám. Pokud kótuji úhel nějakého zaobleného rohu, začínají vynášecí kóty "ve vzduchu" - v neviditelném průsečíku kótovaných čar. Jde to někde nastavit, aby vynášecí čáry začínaly na kótovaných čarách?

Martin P.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: ÚHLOVÁ KÓTA

Příspěvekstř 19. srp 2020 9:33:47

Ahoj

A jak by ta kóta měla vypadat? Můžete připojit obrázek? Díky
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron