Vítejte na draftsight-forum.cz


rozhrani Draftsight

  • Autor
  • Zpráva
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

rozhrani Draftsight

Příspěvekčtv 27. kvě 2021 8:54:54

Ahoj dá se nějak v Draftsigtu nastavit aby se mi zobrazovali jednotlivé přikazy na panelu nástrojů ?

Momentálně to mám tak, že mám několik funkcí skrytých pod jedním tlačítkem (např. Kopírovat, Přesunout, Otočit, Zrdcadlit atd.)

viz obrázek v příloze. Chtěl bych ty příkazy třeba vedle sebe a ne sloučené v jednom tlačítku

Snad jsem to napsal srozumitelně
Přílohy
draftsight.JPG
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: rozhrani Draftsight

Příspěvekčtv 27. kvě 2021 9:49:26

Ahoj

Zkus vlevo nahoře rozkliknout položku Draftting and Annotation a zvolit možnost Classic. Všechny příkazy budou zbrazeny vedle sebe v panelech. Bude to stačit?
Admin
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

Re: rozhrani Draftsight

Příspěvekčtv 27. kvě 2021 13:39:40

to je taky možnost, ale mám to raději ve stylu záložek.

spíš mě napadlo zda ty panely nejdou roztahnout po celé šířce obrazovky. Momentalně to mám ani ne do půlky.
ale nikde v nastavení jsem na tohle nepřišel
Přílohy
draftsight 2.JPG
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: rozhrani Draftsight

Příspěvekpát 28. kvě 2021 7:43:18

Centrálně to asi pro všechny rozklikávací ikony nebude možné. Prošel jsem celé uživatelské nastavení a toto možnost jsem neobjevil. Asi by to ani nebylo reálné, protože by se pak všechny ikony dané skupiny do vodorovného panelu prostě nevešly. Některé CADy to mají řešeno tak, že v tom vodorovném menu jsou jen často používané příkazy a nad ním svítí ještě roletové menu, kam se jde méně často, pro příkazy, které nejou tak oblíbené.
Pokud bys to chtěl jen lokálně, třeba pro ikony, které si měl zobrazeny v první zprávě, tak si to přes panel -Správa_rozhraní_rozhraní_pás- můžeš upravit. Kdyby se to týkalo většího množství příkazů, tak to bude ale pracné.
Já osobně toto prostředí nemám rád, protože je špatně přehledné a spoustu příkazů musím několikrát kliknout, než se ho vidím. Klasické rozložení panelů nástrojů je v tomto přehledněnší.
Posuď, zkus a napiš.
Díky.
Admin
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

Re: rozhrani Draftsight

Příspěvekpát 28. kvě 2021 14:44:08

jo stačilo by mi klidně to co jsem vkládal prvně
kopírovat posunout atd.
v tom nastavení které popisuješ, tam jsem se dostal, ale nikde se mi nepovedlo rozhodit na jednotlive položky

Dostal jsem se akorát tady
Přílohy
draftsight 3.JPG
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: rozhrani Draftsight

Příspěvekpon 31. kvě 2021 7:21:26

Ahoj. on nijak nedokáže "rozpustit"tu nabídku, ale když v tom místě, kde máš ve svém obrázku zvýrazněno Čára ručně přetáhneš podnabídku té čáry o kus víš, tak se dá jako samostatná položka a bude to ihned vidět na pravé straně v tom náhledu. Vyzkoušej to. To si mymslím, že by mohlo stačit.
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron