Vítejte na draftsight-forum.cz


seznam naposledy otevřených souborů

  • Autor
  • Zpráva
Offline

hulltrix

  • Příspěvky: 5
  • Registrován: úte 07. led 2020 17:46:12

seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekčtv 12. srp 2021 15:37:35

Draftsigh 2021 SP2:
mám takový problém, mám rozhraní přepnuté do klasického zobrazení. V záložce Soubor se mi od verze SP2 kumulují naposledy otevřené soubory. Zároveň mi to způsobuje to, že nemůžu přímo kliknout na záložku soubor a vybrat co chci provést, ale musím kliknout na vedlejší záložku a pak teprve přejet na Soubor. Přikládám screen. To vyčernění části textu cesty k souboru není chyba. Jde nějak vypnout zobrazení naposledy otevřených souborů v menu Soubor?
Přílohy
draft.png
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekstř 18. srp 2021 15:31:10

Ahoj
Omlouvám se za pozdní odpověď. Byl jsem na dovolené.
Vypnout seznam myslím nejde a řekl bych, že by pak mohl chybět. Ale zkusil bych jinou věc - Přepnout profil. Máte nějaké vlastní úpravy vzhledu pracovního prostředí?
Pokud ne, tak bych nejdřív vpravo nahoře zkusil přepnout profil (volba mezi Clasicc a Draftting and Annotation). Když nepomůže, tak v možnostech je položka Profily a Obnovit. To přepne do továrního nastavení vzhledu.
Zkuste a dejte vědět, jestli to bylo řešením.
Admin
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekčtv 19. srp 2021 8:38:26

S problémem bobtnajícího seznamu naposledy otevřených souboů jsem se stkával u různých verzí pro profil Clasic. V současné době používám DS 2020 SP4 z důvodu chyb ve všech verzích 2021 - viz téma:Verze DS 2021 SP2 vydána opět se závažnou chybou. Ve verzi DS 2020 SP4 se mu stabolně zobrazuje posledních 10 otevřených souborů, takže bez problému.
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekpon 23. srp 2021 11:08:43

Zdravím, náhodou jsem si na US fóru všiml komentáře k vašemu problému s DS 2021 SP2 viz odkaz a kopie textu:
https://r1132100503382-eu1-3dswym.3dexp ... ObKMdjDOYg

By Derrell McGee
DraftSight
14 hrs ago 2

When I go to open a drawing, I click the File Tab drop-down. What I would like to know how to remove the previously open drawings at the bottom of the File Tab drop-down. For some reason the list of previously opened drawings (75 drawings) keeps growing. I would appreciate some help to keep the list from growing. Thanks.
0
sorted by Date

ALAN SCHROEDER - 7 hrs ago

this is a common problem that was queried in a much earlier comment. This is the answer from Draftsight help desk Hope this helps

:


Punam MAHADIK - 2021-07-22

Hello,

Regarding your query, I need to let you know that, an enhancement request has already been reported to the development to add a functionality to control number of recent files similar to that available in ACAD.

Also, with DraftSight 2021 version, an issue is reported related to many files appearing in the recent which were earlier restricted to only 10 files. DraftSight Development team is working over this issue. However, to remove the files from list right click on any file and select Remove all.
Offline

hulltrix

  • Příspěvky: 5
  • Registrován: úte 07. led 2020 17:46:12

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekpon 23. srp 2021 12:03:39

Zdravím, díky za podněty. Takže, když odstraním svůj profil a načtu nový čisty, tak je seznam prázdný. Když je rozhraní v režimu classic, tak se naposledy otevřené soubory opět kumulují. Když přepnu do zobrazení ribbon, tak se zobrazuje pouze 10 naposledy otevřených. Ok 2021 SP4 bug verze. To co popisují na americkém fóru mi nefunguje. Po kliknutí pravým na jakýkoliv soubor mi nevyskočí nabídka. Škoda, že jsem smazal verzi 2020 SP4. Ponaučení pro příště, nejdřív číst fórum pak aktualizovat nebo počkat s aktualizací na konec roku. A také si nechávat starší verze. Díky
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekpon 23. srp 2021 13:22:45

Starší verzi můžu poskytnout, poslat na mail odkaz ke stažení. Ta rada z anglického fóra je stejně pouze krátkodobá. Mimoto, že odebírat naposledy otevřené nejde, tak by se zřejmě časem seznam zase naplnil. Reset nastavení by pomoct mohl také (divím se, že jej nenaízeli na en fóru, protože ho nabízejí snad na každý problém:)). ALe návratem k 2020 SP4 eliminujete i jiné nešvary verze 2021.
Admin
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekúte 24. srp 2021 10:11:22

Starší verze odeslána na mail. Dejte pak vědět, jestli pomohlo.
Admin
Offline

hulltrix

  • Příspěvky: 5
  • Registrován: úte 07. led 2020 17:46:12

Re: seznam naposledy otevřených souborů

Příspěvekpát 27. srp 2021 14:27:58

vyřešeno starší verzí, díky.

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron