Vítejte na draftsight-forum.cz


Poslední otevřené soubory

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Stanley93

  • Příspěvky: 18
  • Registrován: ned 21. črc 2019 20:43:29

Poslední otevřené soubory

Příspěvekstř 15. zář 2021 18:08:21

Hezký večer,

chtěl bych Vás poprosit o radu.

Pokaždé, když otevřu DraftSight, a chci otevřít poslední soubory, skočí mi to na nabídku, co je vidět na přiloženém screenshotu.

Je to nějaký bug v DS nebo to jde nějak vyřešit ?

Předem děkuji za rady.

S pozdravem

Stanley

Odkaz na screenshot: https://ctrlv.cz/ogS1
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Poslední otevřené soubory

Příspěvekpát 17. zář 2021 10:16:17

Dobrý den

To jsou soubory interních příkladů, kam Vás navádí. Ty stejné svítí když zvolíte Soubor...? V nastavení tuto cestu nacpal někam, kde byla cesta k posledném otevřeným.

Zkusil bych cvě možnosti:

Buďto resetnout nastavení (v možnostech jsem nenašel cestu, kde by se nastavovaly poslední soubory)
viewtopic.php?f=34&t=2073


Problém s naposledy otevřenými soubory se objevuje v různým podobách ve verzi 2021. Pokud reset nepomůže, nebo jej nechcete dělat, tak bych se vrátil k předchozí verzi. Rozdíl asi ani nezaznamenáte, ale chyba by se měla odstranit. Instalační soubor bych poskytnul. Dejte vědět.
Admin
Offline

Stanley93

  • Příspěvky: 18
  • Registrován: ned 21. črc 2019 20:43:29

Re: Poslední otevřené soubory

Příspěvekpát 17. zář 2021 13:05:01

Dobrý den,

předem děkuji za reakci na můj dotaz.

No, nakonec jsem to vyřešil na US fóru. Ale, i tak mi přijde, že tam je chyba, poněvadž by si to mělo pamatovat poslední cestu, co jsem otevřel naposled a ne pořád otevírat DS examples.

Netušíte, jestli to je chyba, nebo to tak má být ?

Děkuji

S pozdravem

Stanley

PS: Link na US fórum, kde jsem to řešil

https://r1132100503382-eu1-3dswym.3dexp ... jd8ChIviSA
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: Poslední otevřené soubory

Příspěveksob 18. zář 2021 9:40:49

Zkuste si nastavit konkrétní adresář, ve kterém běžně pracujete s vašimi výkresy. Nástroje-Možnosti-Podpora výkresu-Umístění souborů výkresů.
Já používám poslední funkční verzi DS 2020 SP4. Ty zmetky vydané v roce 2021 jsem musel všechny postupně odinstalovat a vrátit se k verzi 2020 SP4. Vzhledem k tomu, že mi 23.9.2021 končí The Perpetual licence, tak se obávám, že se funkční verze DS 2021 SP3 už asi nedočkám. V tom případě se budu cítit podveden, protože po pobu platnosti mé licence zatím v roce 2021 nebyla vydána verze bez závažných a zásadních funkčních chyb. Podpora jen mlží a chovají se jako šmejdi, takže asi budu muset zůstat u verze DS 2020 SP4.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Poslední otevřené soubory

Příspěvekúte 21. zář 2021 9:29:10

Dobrý den

ANo, je to chyba. Za normálních okoností si má pamatovat poslední lokaci. Nastavit si adresář, jak uvádí předchozí rady pomůže jen tehdy, pokud čerpáte z jednoho adresáře. Ale pokud máte jiná místa, podadresáře, tak to nepomůže zcela. Proto jsem doporučoval reset nastavení, nebo změnu instalace na starší verzi.
JirihoDS poprosim o méně kritické vyjadřování vůči verzi 2021. Negativní popis uvedený v každém příspěvku k ničemu nevede a tazateli s ničím nepomůže. Cílem fóra je uživatelům pomáhat, nikoli jen kritizovat. Navíc řada věcí, které v DS 2021 nefungovaly korektně, byla již opravena.

Děkuju za pochopení.
Admin
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: Poslední otevřené soubory

Příspěvekúte 21. zář 2021 14:39:22

Dobrý den, potvrzuji správnost komentáře admina k problematice adresářů.
K požadavku na méně kritické připomínky, jejichž zveřejnění tady na fóru ničemu nepomůže můžu říct je to, že záměrem bylo informovat ostatní o reakci podpory a chápu, že s kritickými připomínkami se musím obrátit na podporu. Konkrétně v červnu jsem na základě požadavku podpory pro ČR 3epraha posílal jejím prostřednictvím 4 testovací soubory s výsledkem (citace odpovědi v závorkách):
"Dle dohody zasílám výsledek testování v DraftSight 2021 SP2:

Příkaz/Soubor Relé z domácí telefonu Síťový zdroj pro vrtačku Stabilizovaný zdroj z domácího telefonu Stavba 495 a rozvody … Test file BH and Mine
MOVE OK OK OK OK OK
MIRROR NOK NOK NOK NOK NOK
ROTATE NOK NOK NOK NOK NOK
SCALE OK OK OK OK OK
Výsledek je na mém PC (grafické karta Nvidia Quadro K3100M – aktuální ovladač) jasný. Pád DraftSight se stane při příkazech Mirror a Rotate. Musím třeba 3x zkusit, ale vždy dojde k pádu."

Nepoužitelnost jakékoliv verze DS vydané v roce 2021 jsem reklamoval několikrát u support@solidworks.com a nevyužití The Perpetual licence také u cs@cleverbridge.com. Poslední reakce ze srpna byla:

"Hello,
Thanks for the update.
I am sorry once again for the inconvenience caused while using software.
I will put forward this issue to our development team for further investigation and fix.
Next service pack will be released soon, subject to successful QA testing.
For now, I request you to continue using DraftSight 2020 SP04.

Regards,
Gauri"

Vzhledem k tomu, že mi tento týden končí licence se funkční verze DS 2021 bez závažné chyby umožňující využívat DS pro mé účely už asi nedočkám. Takže mým negativním popisem jsem určitě nechtěl přehánět kritiku vývojářů, ale naopak z výše uvedeného vyplývá má maximální snaha přispět k řešení problémů bohužel bez pro mě uspokojivého řešení. Domnívám se, že tyto informace mohou být užitečné pro případné zájemce o koupi DS. Pokud by pro mě a další našla podpora vhodné řešení bez další platby, tak zde velmi rád tuto pozitivní informaci uveřejním.

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron