Vítejte na draftsight-forum.cz


Původní nastavení

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Původní nastavení

Příspěvekstř 27. zář 2023 8:06:37

Ahoj,
zaměstnavatel mi nechal (s mým nesouhlasem) dálkově zablokovat DraftSight (prý aby mne kreslení nerozptylovalo od další práce...). Po nějaké době byly potřeba nakreslit výkresy, a tak mi byl DraftSight odblokován. Po odblokování zmizela řada mých nastavení (ovládání myši, panely nástrojů, nastavení tisku, nastavení v kótovacích stylech...) a s kreslením se dost trápím.
Je možné někde najít původní nastavení a dostat ho do programu?

Děkuji.
Zdraví Martin P.
Offline

Stanley93

  • Příspěvky: 18
  • Registrován: ned 21. črc 2019 20:43:29

Re: Původní nastavení

Příspěveksob 30. zář 2023 18:00:21

Ahoj, Martine,

nyní vyšla nová verze SP4 2023, ke stažení zde: https://www.draftsight.com/support/draftsight-download

A vždy po aktualizaci na novější verzi, se mě to ptá, jestli chci migrovat do nové verze původní nastavení profilů, atd.
Zkusil bych tu novou verzi nainstalovat, jestli se to zeptá na migraci původních profilů a nastavení.

Dej vědět, jestli to šlo.

Měj se

Stanley
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Re: Původní nastavení

Příspěvekstř 04. říj 2023 10:47:13

Ahoj, Stanley93,
díky za odpověď. Jestli tomu dobře rozumím, tak pokud nainstaluji novější verzi, nabídne mi to zachování stávajícího nastavení. To by pomohlo, pokud je příčina potíží přímo v samotné verzi. To ale nevím, tak bych se - pokud to jde - zkusil dostat na předchozí nastavení a dostat ho do programu.
Teď to třeba zlobí tak, že zkopíruji bez kót okótovaný díl vedle a přitom se kóty se samy přichytnou k jiným bodům.

Měj se dobře.

Martin
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: Původní nastavení

Příspěvekstř 04. říj 2023 16:59:16

Ahoj Martine,
podívej se do adresáře c:\users\nazev_uzivatele\AppData\Roaming\DraftSght\20.4.5012 (měj zaplé zobrazení skrytých souborů a buď přilášen nako uživatel a administrátorkími právy),
kde za nazev_uzivatele zajej své uživatelské jméno účtu na PC a otevři poslední adresář za zpětným lomítkem (může jich být více, tak ten nejnovnější z doby, kdy jsi používal své požadované nastavení) chrakterizovaný čísly oddělenými tečkami.
V tomto adresáři se nachází nastavení DS z té doby, například profily, šablony, druhy čar a typy čar, foty a formáty...
Pak zkus z nabídky DS Nástroje-Možnosti-Profily a vyber ten správný, nebo správně při instalaci nové verze 2023 SP4 vyber pro migraci nastavení den správný adresář - vis výše. Pokud tam již žádný adresář s nastavenín nemáš, tak bych zkusil poprosit zaměstnavatele, ať ti to spráné nastavení pošle. Poslední možností je vše znova nastavit ručně. Přeji štěstí.

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron