Vítejte na draftsight-forum.cz


uložení dwg včetně obrázku

  • Autor
  • Zpráva
Offline

klimji88

  • Příspěvky: 17
  • Registrován: čtv 27. kvě 2021 8:37:11

uložení dwg včetně obrázku

Příspěvekúte 13. úno 2024 10:48:42

Lze nějakým způsobem uložit dwg včetně obrázku, tak by bylo vše v jednom souboru dwg?
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: uložení dwg včetně obrázku

Příspěvekstř 14. úno 2024 8:39:50

Ahoj

Vzal jsem obrázek a jen zkusil označit CTRL+C (v otevřeném obrázku) a v DS CTRL+V a obrázek je vložený do dwg a už nemá cestu k tomu zdroji-nepotřebuje ho.
Mohlo by to tak být?
Admin
Offline

JiriDS

  • Příspěvky: 40
  • Registrován: sob 23. lis 2019 10:17:24

Re: uložení dwg včetně obrázku

Příspěvekpát 16. úno 2024 16:27:11

Záleží na tom, jestli obrázek vložíte nebo propojíte. Pokud propojíte nějaký rastr nejlépe v *.jpg, jako třeba mapu k vektorové mapě ve formátu *.dwg, tak stačí, aby byl soubor i rastr ve stejném adresáři vektoroná mapa v *.dwg a nezáleží na to v jakém. Komukoliv to takto předáte, tak po oterření *dwg souboru se zobrazí i připojený rastr.Takto přípojený rastr se dá dobře zorientovat relativně přesně do souřadnic, takže výsledný tisk je ten nejlepší možný výstup.
V případě vložení už je to vhodné jen pro specifické použití, například vložení objektu s jednoduchým obrázkem, třeba nějaká značka či logo, protože práce s objemnými vloženými rastry, jako je třeba mapa v *.pdf výrazně zpomaluje práci s *.dwg souborem.
Offline

melanie

  • Příspěvky: 4
  • Registrován: pon 01. úno 2021 10:00:12

Re: uložení dwg včetně obrázku

Příspěvekúte 05. bře 2024 16:44:48

Můžu mít prosím k uložení souboru s obrázkem svůj dotaz?
Když exportuji soubor do PDF, tak se mi u některých obrázků (které jsem připojila ve formátu .jpg) změní orientace a barva obrázku. Nevíte prosím někdo proč?

1.jpg
tak to má vpadat
1.jpg (9 KiB) Zobrazeno 53 krát
2.jpg
a tak to vypadá
2.jpg (15.03 KiB) Zobrazeno 53 krát

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron