Vítejte na draftsight-forum.cz


Propojení DraftSight a SOLIDWORKS

  • Autor
  • Zpráva
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 222
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Propojení DraftSight a SOLIDWORKS

Příspěvekpát 19. črc 2019 13:34:32

Data z 2D CADů se dají obecně využívat i pro 3D CAD software-programy pro prostorové konstruování. Následující video zobrazuje ukázku propojení se softwarem SOLIDWORKS. Nejedná se o ukázku postupu, ale možností.

První část zobrazuje výkres v SOLIDWORKS a následně výsledek po převodu do DraftSight. Ten lze vytvořit se zachováním tlouštěk a typů čar, jejich barev a dalších vlastností.

Druhá ukázka je využití výkresu z DraftSight pro tvorbu modelu v SOLIDWORKS. Uživatel si převezme pouze ty části výkresu, které potřebuje, aby vytvořil model. Tuto možnost využijeme tehdy, pokud je tvar, podle kterého tvoříme 3D model, příliš složitý na nakreslení. Ve 2D už nákres je, tak jej převezmeme. Když na výkrese chybí některé kóty a nejsme schopni model nakreslit, také nám pomůže jeho přenos do 3D.

Využití tohoto postupu je vhodné zejména pro díly, které potřebujeme vytvořit jak jsou nakresleny, s vědomím, že je nebudeme muset měnit. Výkres, který se tvořil ve 2D CAD může být v prostředí 3D CAD obtížně editovatelný a jeho změny by mohly být zbytečně časově náročné.

Berte tedy video jako inspiraci k jinému, méně tradičnímu, využití 2D dokumentace.


Admin

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron