Vítejte na draftsight-forum.cz


Změna sady ikon v DraftSight 2019

  • Autor
  • Zpráva
Offline

Viki Z

  • Příspěvky: 2
  • Registrován: úte 28. led 2020 11:57:24

Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekstř 29. led 2020 11:55:03

Ahoj,
mám koupenou verzi DraftSight 2019 Standard a nemůžu si zvyknout na nové ikony. Nikde v menu se mi nepodařilo najít možnost výběru jiné sady ikon, ideálně z verze 2018. Poradí někdo?
Díky
viki
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekstř 29. led 2020 17:50:08

Ahoj

Máš zřejmě pouze přepnuté prostředí. Zkus se mrknout vpravo nahoru a tam je možnost přepnout mezi Clasic a Drafting and Annotations. Dej vědět, zda to pomohlo.
Admin
Offline

Viki Z

  • Příspěvky: 2
  • Registrován: úte 28. led 2020 11:57:24

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekstř 29. led 2020 18:01:45

Ahoj, co popisuješ, mám v rozbalovacím menu vlevo, tam se ale jenom přehazuje zobrazení rozložení Clasic nebo "Ribon", mě jde skutečně o vzhled ikon, třeba příkaz Rozložit má ve verzi 2018 na ikoně bombu a v 2019 je modrý čtverec s postranními čárami a takových novot tam je více
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekstř 29. led 2020 21:13:48

Aha. Tak tady to asi nijak přepnout nepůjde, pokud nechceš ručně nastavit jednotlivé ikony. Možná se pletu, ale nikde jsem o tomto nezazanamenal žádnou zmínku. Bombička mě naštavala taky. Tuto ikonu mění pořád. I v AutoCADU:)
Admin
Offline

Martin P.

  • Příspěvky: 21
  • Registrován: úte 27. srp 2019 8:28:24

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekčtv 13. úno 2020 10:46:20

Ahoj,
také mi nevyhovují některé ikony. Nejvíc se mi pletly KOPÍROVAT a PŘESUNOUT (kolikrát jsem něco chtěl zkopírovat a místo toho to prachsprostě ukradl...; zachránilo to tlačítko Zpět).

Ikonu je možné nahradit jinou takto:
Nástroje > Upravit rozhraní... > Příkazy.
Je tam tabulka se sloupci: Ikona - Název - Zdroj. Ve sloupci Název najdu příkaz např. Přesunout. Zůstanu v tomto řádku a vlevo od Přesunout dvakrát kliknu levým myšítkem na ikonu, kterou chci změnit. Pak je možné políčko Ikona rozbalit a vybrat si nějaký jiný obrázek.
Nebo se dá místo dvojitého poklikání kliknout jednou pravým myšítkem a v místní nabídce zvolit Zobrazit průzkumníka ikon. V něm si vybrat přijatelný obrázek a dvakrát na něj poklikat levým myšítem.

Nejlepší by však bylo si nakreslit vlastní ikonu, protože ty nabízené už patří nějakému jinému příkazu. Už jste to někdo v DraftSightu dělal?

Zdraví Martin P.
Offline

Dan205

  • Příspěvky: 27
  • Registrován: čtv 27. pro 2018 17:25:16

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekčtv 13. úno 2020 12:03:34

Já se vám divím, že aspoň pro ty nejčastější příkazy nepoužíváte příkazy, vždyť práce s nimi je daleko jednodušší a rychlejší.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 305
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Změna sady ikon v DraftSight 2019

Příspěvekpát 14. úno 2020 10:36:30

Ahoj
Každému vyhovuje něco jiného. Někdo líp v hlavě udrží a využívá příkazy na klávesnici a pro jiného je lepší pamatovat si ikonu, na kterém je čára, a kterou snadno najde na pracovní ploše. To bude důvod příspěvku od Viki Z. Některé ikonky nevhodně změnili a hůř se teď hledají nebo rozlišují (posun a kopie, rozložit, kopírovat vlastnosti...). Já jsem tu ruční úpravu taky zmínil, ale v nabídce na úpravu je jen ta nová sada ikon, takže původní ikonky nejdou přiřadit. Vytvořit vlastní ikonku jde těžké není. Stačí mít vytvořen obrázek, který chci použít a v prostředí, které popisuje Mrtin P. dát načíst. Nemusí být ve formátu ikony, to si DraftSight upraví sám. Možná jsou i jiné jednodušší možnosti. Nevím, nejsem v tomto odborník. Zkusím ještě otestovat jednu variantu a to "vyloupit starší DraftSight", který obsahuje ikonky původní. Pokud se to podaří, tak to doplním do fóra:).
Ale, kdo bude tady toto dělat? většina lidí potřebuje nainstalovat a používat. Když se ikony nelíbí, tak přepnout tlačítkem vzhled. Málokdo se bude hrát s jejich ruční změnou. Zejména teď, když si lidi za program zaplatili, tak nebudou chtít řešit takové úpravy.

Ale to si myslím jenom já, vycházím z vlastní zkušenosti s lidmi. Přivítám i jiný názor.
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron