Vítejte na draftsight-forum.cz


Úchop

  • Autor
  • Zpráva
Offline

ilem@seznam.cz

  • Příspěvky: 1
  • Registrován: pon 29. říj 2018 15:11:41

Úchop

Příspěvekpon 29. říj 2018 16:55:18

Mám problémy s úchopem. Málo kdy se mi podaří chytit entitu tam, kde chci ( konec, průsečík, střed,...). Entita se jakoby zachytí (dokonce se i zobrazí název uchopovacího bodu), ale ve chvíli, kdy kliknu levým myšítkem, kousek ujede. Objekt pak není uchopen. Když potom zazoomuju na místo úchopu, je tam mezera, nebo přetaženo. Dělá to pak následně problém například při šrafování, kdy se mi šrafa rozleje do sousední plochy. Nebo když potřebuji něco symetricky zrcadlit, není to symetrické, ale někam posunuté. Dříve mi to nedělalo, ale starý Draftsight přestal fungovat, tak jsem nainstaloval 2017. Zkoušel jsem to na 3 různých počítačích, a je to všude. Rukama to také není, protože Autocad LT mi funguje normálně.
Možná musím někde něco zapnout, nebo nastavit, ale nevím co. Úchopy entit mám samozřejmě zapnuté. Zjistil jsem, že to správně funguje tehdy, když kromě úchopu entit zapnu ještě úchop mřížky a přenastavím ho na RSnap.
Ale když otevřu nový výkres, zase úchop entit nefunguje. Pak to 1/2 hodiny hledám, protože od minulého kreslení zapomenu, jak jsem to udělal. V práci maluju v autocadu a Draftsight mám doma pro příležitostnou potřebu.
Dá se s tím něco udělat, aby to fungovalo, jako starý Draftsight, případně, jako Autocad? Díky za rady.
Offline

admin

Administrátor

  • Příspěvky: 135
  • Registrován: úte 09. srp 2011 8:43:40

Re: Úchop

Příspěvekúte 30. říj 2018 16:57:24

Ahoj

Ano dá se to vyřešit. Máš provedeny nějaké vlastní změny nastavení? Nějaké radikální, které by se pracně nastavovaly po nové instalaci software.
Admin

Zpět na Práce v DraftSight

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron